Vinder-listen 2017

    
 
Sådan kan du vinde: Når du svarer på en konkurrence, er dit lod med i lodtrækningen for den pågældende dag.
Den 23. og 24. december indgår alle lod i lodtrækningen.
Trækningerne foregår automatisk elektronisk.
Gave-udtrækninger til og med mandag den 18. december 2017, vil være fremme inden juleaften! Vindere fra dagene 19. til 24. december må vente med at få gevinsten leveret mellem Jul og Nytår. Du kan altid se, hvornår din gevinst er på vej til dig.
Udfyld alle felter, når du svarer på en konkurrence!

Trækningsdatoer: dagligt.


Sådan ser du, om Julemanden er på vej til dig:
= ikke på vej = behandles  = pakket og klar  = på vej til dig
= Hovedgevinst   = Lykkepakke  = julegave, og julemanden ser også på din ønskeliste!

Vindere af Julekonkurrencen:
Kontakt venligst Dansk-Julehygge. 
= Besvar venligst vor fremsendte e-mail.

Vindere hos Dansk-Julehygge.dk  
    
    
Vindere Julekalendere 2017: GevinsttypeStatusAfsendt dato
29. nov.: 1: Adv.Kalender Disney, Pige, Natascha Krogh, Gedsted00.00.00
29. nov.: 2: Adv.Kalender Disney, Dreng, Natascha Krogh, Gedsted00.00.00
    
Vindere Børne-Konkurrence 2017: GevinsttypeStatusAfsendt dato
01. dec.: Emilie Hansen, 7100 Vejle04.12.2017
01. dec.: Elias Mikkelsen, 8000 Aarhus04.12.2017
02. dec.: Bertha Meyer, 6270 Tønder04.12.2017
02. dec.: Emma Skovgaard, 8300 Odder04.12.2017
03. dec.: Oliver Larsen, 7900 Nykøbing M04.12.2017
03. dec.: Marie Damgaard, 7330 Brande04.12.2017
04. dec.: Lærke Larsen, 7480 Vildbjerg13.12.2017
04. dec.: Daniel Diderichsen, 7500 Holstebro13.12.2017
05. dec.: Rikke Jørgensen, 7323 Give13.12.2017
06. dec.: Anni Pedersen,3730 Nexø13.12.2017
06. dec.: Leon Søndergaard, 6500 Vojens13.12.2017
07. dec.: Karen Lundgaard, 8722 Hedensted13.12.2017
07. dec.: Linette Pedersen, 3730 Nexø13.12.2017
08. dec.: Mie Larsen, 7100 Vejle13.12.2017
08. dec.: Jan Bundgaard, 6200 Aabenraa13.12.2017
09. dec.: Cecilie Ludvigsen, 8700 Horsens13.12.2017
09. dec.: Victoria Damkjær, 7100 Vejle13.12.2017
10. dec.: Gustav Vesterby, 7500 Holstebro13.12.2017
10. dec.: Emilie Nielsen, 5000 Odense13.12.2017
12. dec.: Karsten Enevoldsen, 7451 Sunds13.12.2017
12. dec.: Johanne Rasmussen, 7362 Hampen13.12.2017
13. dec.: Jette Toft, 6700 Esbjerg18.12.2017
13. dec.: Anders Feldborg, 6200 Aabenraa18.12.2017
14. dec.: Nicole Petersen, 8722 Hedensted18.12.2017
14. dec.: Sabrina Meyer, 6400 Sønderborg18.12.2017
15. dec.: Carl Hedegaard, 5610 Assens 18.12.2017
15. dec.: Dorte Hansen, 7323 Give18.12.2017
16. dec.: Mie Pedersen, 5000 Middelfart18.12.2017
16. dec.: Johannes Winther, 8000 Aarhus18.12.2017
17. dec.: Knud S. Larsen, 8700 Hrsens18.12.2017
17. dec.: Elisa Dahl, 5700 Svendborg18.12.2017
18. dec.: Eva Jørgensen, 7200 Grindsted27.12.2017
18. dec.: Ole Nedza, 7500 Holstebro27.12.2017
19. dec.: Elin Boch, 5000 Odense27.12.2017
19. dec.: Mathilde Møller, 9000 Aalborg27.12.2017
20. dec.: Helle Storm, 6200 Aabenraa27.12.2017
20. dec.: Kristian Tobiasen, 7480 Vildbjerg27.12.2017
21. dec.: Elin Kronborg, 9000 Aalborg27.12.2017
21. dec.: Lærke Larsen, 7480 Vildbjerg27.12.2017
22. dec.: Ea Kjeldsen, 7330 Brande27.12.2017
22. dec.: Chris Jørgensen, 6100 Haderslev27.12.2017
    
Vindere Børne-2 Ekstra Konkurrence 2017: GevinsttypeStatusAfsendt dato
06. dec.: Tobias Guldberg Larsen, 7480 Vildbjerg13.12.2017
07. dec.: Jonas Guldberg Larsen, 7480 Vildbjerg13.12.2017
08. dec.: Annemette Larsen, 7480 Vildbjerg13.12.2017
13. dec.: Tobias Guldberg Larsen, 7480 Vildbjerg (Cosmo Pilot)18.12.2017
    
Vindere i Avanceret Prof_konkurrence 2017GevinsttypeStatus 
02. dec.: Flemming Sørensen, 2650 Hvidovre13.12.2017
03. dec.: Ellen Søndergaard, 5800 Nyborg04.12.2017
07. dec.: Flemming Sørensen, 2650 Hvidovre13.12.2017
09. dec.: Christian Sørensen, 8000 Aarhus13.12.2017
12. dec.: Anni Pedersen, 3730 Nexø13.12.2017
13. dec.: Christa Christiansen, 8700 Horsens18.12.2017
15. dec.: Flemming Sørensen, 2650 Hvidovre18.12.2017
17. dec.: Flemming Sørensen, 2650 Hvidovre (Dusør f. svar-rettelse)18.12.2017
17. dec.: Annemette G. Larsen, 7480 Vildbjerg18.12.2017
19. dec.: Flemming Sørensen, 2650 Hvidovre (Dusør f. svar-rettelse)27.12.2017
20. dec.: Einar Thomsen, 7100 Vejle27.12.2017
21. dec.: Dorthe Bundgaard, 7800 Skive 27.12.2017
23. dec.: Flemming Sørensen, 2650 Hvidovre27.12.2017
    
Vindere i Voksen-konkurrencen 2017GevinsttypeStatus 
01. dec.: Einar Thomsen, 8766 Nørre Snede04.12.2017
02. dec.: Lis Jensen, 6700 Esbjerg04.12.2017
03. dec.: Rita Schulz, 6800 Varde04.12.2017
04. dec.: Flemming Sørensen, 2650 Hvidovre13.12.2017
05. dec.: Majbritt Svendson, 4600 Køge13.12.2017
06 dec.: Sonny Andersen, 8700 Horsens13.12.2017
07 dec.: Karen Andersen, 6100 Haderslev13.12.2017
08 dec.: Erik Søgaard, 7400 Herning13.12.2017
09 dec.: Sisse Lund, 6400 Sønderborg13.12.2017
10 dec.: Jørn Winther, 8000 Aarhus13.12.2017
12. dec.: Bjarke Skovgaard, 8245 Risskov13.12.2017
13. dec.: Sally Lauritzen, 4970 Rødby18.12.2017
14. dec.: Frode Schmidt, 2000 Frederiksberg18.12.2017
15. dec.: Birgit Overgaard, 8300 Odder18.12.2017
16. dec.: Andrea Møller, 6500 Vojens18.12.2017
17. dec.: Erika Overgaard, 8500 Grenaa18.12.2017
18. dec.: Inga Hansen, 6270 Tønder27.12.2017
19. dec.: Laila Jeppesen, 6800 Varde27.12.2017
20. dec.: Niels Skovbjerg, 8900 Randers27.12.2017
21. dec.: Flemming Sørensen, 2650 Hvidovre27.12.2017
22. dec.: Gerda Vestergaard, 7200 Grindsted27.12.2017
23. dec.: Svend Nielsen, 7330 Brande27.12.2017
24. dec.: Ina Poulsen, 6330 Padborg27.12.2017
    
Vindere i Julemølle (første svar vinder:) 2017GevinsttypeStatus 
16. dec.: 03:15 Bjarke B. Andersen, 6000 Kolding18.12.2017
18. dec.: 08:09 Kirsten Henriksen, 5600 Faaborg18.12.2017
23. dec.: 06:53 Bodil Jørgensen, 7480 Vildbjerg27.12.2017
23. dec.: 14:48 George Frederiksen, 8881 Thorsø27.12.2017
24. dec.: 00:32 Flemming Sørensen, 2650 Hvidovre27.12.2017
24. dec.: 06:38 Sally Lauritzen, 4970 Rødby27.12.2017